♠ Jste škola, firma nebo instituce? Zavolejte nám pro nižší ceny na telefon 602 653 310 ♠
logo
kosik
blog header

Poradna

Hubení hmyzu – zbavte se nezvaných hostů jednou pro vždy

30. září 2019 / Sezonní tipy
Mravenci v cukřence, moli v mouce, kuchyň plná octomilek a svědící štípance od komárů. Hmyz umí pořádně znepříjemnit život. Jaké přípravky na hubení hmyzu je vhodné použít a jak zařídit, aby se k vám tito nezvaní hosté znovu nenastěhovali?  


 

Vystěhujte mravence z domu

Než začnete s likvidací mravenců, prozkoumejte jejich trasy, abyste zjistili, odkud k vám do domu přicházejí. Nejrychleji se mravenců zbavíte pomocí chemických přípravků, ale vyzkoušet můžete i rady našich babiček. K hubení mravenců slouží sprej BROS, který má okamžitý efekt a zároveň odpuzuje nové mravence.

Ještě účinnější metodou jsou návnady ve formě granulí BROS nebo gelu BROS, mravenci jed zanesou do mraveniště, a to vede k likvidaci celé kolonie.

Jste pro šetrnější řešení? Insekticid BROS zelená síla obsahuje látky rostlinného původu a je vhodný na likvidaci mravenců, švábů, pavouků i dalšího lezoucího hmyzu. Pokud mravence nechcete zabíjet, ale pouze odpudit, vyzkoušejte třeba mátu, skořici, ocet nebo pepř.

Je libo mouku, nebo vlněný svetr?

Poletují vám doma takové malé můry? Pravděpodobně to jsou moli. Jak poznat, jestli se k vám nastěhoval mol šatní (Tineola bisselliella), nebo mol potravinový (Ephestia kuehniella)?

Mol šatní dosahuje velikosti 4–8 milimetrů, mol potravinový je větší, měří až 12 milimetrů a na křídlech má tmavé skvrny.

Jak se zbavit šatních molů?

Pomůže vám lapač molů DressBand. A co udělat pro to, aby se k vám moli zase nevrátili?

  • Často větrejte – hlavně v zimě.
  • Nikdy do skříně neukládejte vlhké prádlo.
  • Alespoň jednou ročně důkladně ukliďte skříně.
  • Dejte si do prádla levanduli nebo tuhé mýdlo.

Jak se zbavit potravinových molů?

  • Napadené potraviny vyhoďte, mohou obsahovat vajíčka.
  • Vysajte a vymyjte všechny kuchyňské skříně.
  • Použijte zdravotně nezávadný přípravek proti molům, třeba feromonovou mucholapku nebo sprej BROS zelená síla.

Zamávejte octomilkám

Na konci léta se v mnoha domácnostech objeví octomilky, nazývané také jako banánové nebo ovocné mušky. Tento drobný hmyz láká zralé ovoce a velmi rychle se množí. Jak se jich zbavit? Nastražte past.

Koupit ji můžete již hotovou, vyzkoušet můžete i skleničku s octem. Tu stačí přikrýt potravinovou folií a udělat do ní párátkem malé dírky. Důležité je také odstranit všechno ovoce a dbát na to, abyste nikde nenechali ležet slupky nebo kapky šťávy. Stačí trochu polevit a octomilky jsou zpět.

Jak odpudit komáry doma i na výletě?

Budí vás v noci otravné bzučení, ale když rozsvítíte komár nikde? Použijte elektrický odpařovač proti komárům a budete spát mnohem klidněji. Nabízíme i variantu vhodnou pro děti. Na výletě do lesa a při stanování vás před nálety krvežíznivých komárů ochrání repelent BROS s přírodními složkami.

Komáry odpuzuje i vůně některých bylinek, dobře funguje eukalyptus, máta, rozmarýn nebo třeba citronová tráva. Rozhodně pomůžou i sítě do oken.

Užívejte si přírodu venku a nenechte si kazit náladu otravným hmyzem. V naší nabídce najdete vše pro hubení a odpuzování hmyzu.