Poradna

Rady a tipy

Rady a tipy Allservices

Jak vybrat správnou chemii pro úklid

Aktualizováno 2018-08-31 16:58:42

Při výběru úklidových prostředků hledají často poskytovatelé úklidových služeb nejnižší pořizovací cenu. Ta by však neměla být jediným kritériem. Nízká cena se někdy může v úklidové praxi hodně prodražit.

čtěte více

Prostředky na podlahu

Aktualizováno 2018-09-18 07:43:00 VIDEO

O čistotě podlahy rozhoduje z velké míry i kvalita a správné použití chemických čisticích prostředků. Ne každý prostředek se hodí na každý čisticí povrch.

čtěte více

Stupnice pH - její aplikace v úklidu

Aktualizováno 2018-08-31 16:56:55

Obsah pH v prostředcích na úklid určuje stupeň agresivity vůči znečištění, čištěnému povrchu, zdraví a životnímu prostředí.

čtěte více

Jak vybrat úklidový nástroj

Aktualizováno 2018-09-18 06:51:02 VIDEO

Abychom vybrali vhodný úklidový stroj nebo techniku, je nutné se zamyslet nad některými parametry stroje a jeho použití v daném prostoru pro úklid. Zde Vám uvádíme pár bodů, které je vhodné před zakoupením čistícího stroje mít na paměti.

čtěte více

Ekonomika v úklidu

Aktualizováno 2018-08-30 07:59:39

Úklid patří k těm neviditelným činnostem, které nikdo moc nevnímá. Dokud fungují. V tomto oboru platí zkrátka heslo: „Žádné zprávy, dobré zprávy.“ A platí také, že nikdo nechce platit za tuto nepříliš populární, byť nutnou, činnost moc peněz. Úklidové firmy se tak musí snažit být maximálně efektivní, pokud chtějí zajistit zákazníkovi kvalitu, a zároveň mají být schopné nabídnout cenu, kterou mohou konkurovat.

čtěte více

Výhody profesionálních úklidových systémů

Aktualizováno 2018-08-30 07:52:54

Profesionální úklid chce především systém. Jeho součástí jsou i hygienické plány. Ty představují na míru konkrétnímu prostoru sestavený komplex čisticích prostředků spolu se stanovenou frekvencí jejich používání a také se stanoveným způsobem použití. Existují i obecné hygienické plány zpracované pro potřeby určité oblasti provozů. Například pro hotely, nemocnice či kanceláře. Mnozí dodavatelé úklidové chemie mají podobné plány pro své zákazníky připraveny a v případě zájmu jim zpracují i hygienické plány na míru.

čtěte více

Tenzidy v úklidové praxi

Aktualizováno 2018-08-30 07:39:55

Vlastnosti a účinnost čisticích prostředků určuje z velké míry jejich složení. Úklidové a čisticí přípravky jsou směsí různých látek. Jednou ze základních složek, která je obsažena téměř vždy, jsou látky patřící mezi tzv. tenzidy. Jde o látky, které snižují povrchové napětí vody a zvyšují tak čisticí účinek. Asi nejznámějším příkladem tenzidu je mýdlo.

čtěte více

Dávkování úklidové chemie

Aktualizováno 2018-08-30 07:38:06

Správné dávkování čisticích prostředků je při úklidu velmi důležité. Rozhodně neplatí, že vyšší koncentrace čisticího prostředku znamená automaticky i lepší výsledek úklidu. Už samotná voda je účinným čističem. Její podíl na celkovém účinku čisticího roztoku je vysoký (kolem 50 procent). Čisticí prostředek její účinek nenahrazuje, pouze ho zvyšuje.

čtěte více

Profesionální péče o koberce

Aktualizováno 2018-09-18 06:46:58 VIDEO

Koberce sice patří k nejoblíbenějším podlahovým krytinám, ale zároveň jsou největšími lapači prachu a líhní roztočů. Tomu, aby tomu tak nebylo, může zabránit jen pravidelná a správná údržba.

čtěte více

Účinná řešení pro hygienu toalet

Aktualizováno 2018-12-03 15:37:56

Čistota toalet je kritickým bodem úklidu budov. Špinavé a nehygienické toalety (WC) jsou vždy terčem stížností. Nedostatečná úroveň úklidu na nich pak dokáže zkazit dojem třeba i z jinak dobrého úklidu. A nejde jen o dojem.

Toalety jsou hlavním zdrojem onemocnění, která způsobují mikroorganismy. Alarmující studie prokazují, že nebezpečné biologické nečistoty z toalet se přenášejí po celé budově na podrážkách bot, vzduchotechnikou apod. Tradiční úklidové nástroje, jako jsou hadry a mopy, ale na důkladný úklid toalet nestačí.

čtěte více