Poradna

Nákupní rádci

Kritéria pro výběr úklidových prostředků

Aktualizováno 2018-08-30 07:46:22

Při výběru úklidových prostředků hledají poskytovatelé úklidových služeb často jen nejnižší cenu. Ta by však neměla být jediným kritériem. Nízká cena se někdy může v úklidové praxi hodně prodražit.

čtěte více

Moderní nástroje pro manuální úklid podlah

Aktualizováno 2018-09-18 06:49:22 VIDEO

Navzdory rozmachu moderní úklidové techniky zůstává stále řada míst, kde se při úklidu podlah uplatňuje staromódní manuální úklid. Někde proto, že na uklízený prostor bohatě stačí jedna či dvě pilné uklízečky a investice do stroje by se tak vracela hodně dlouho. Anebo proto, že jde o prostor, kam se třeba podlahový mycí stroj zkrátka nevejde.

čtěte více

Vybavení úklidových vozíků

Aktualizováno 2018-09-18 06:49:06 VIDEO

Přes různé pokročilé technologie, které usnadňují práci a umožňují snížit nároky na lidskou pracovní sílu, klasickému manuálnímu úklidu rozhodně ještě neodzvonilo. Jsou místa, kam se složitější technika prostě nevejde nebo se ji nevyplatí kvůli úklidu relativně malého prostoru pořizovat. A může být i doplňkem strojního úklidu. I vybavení pro manuální úklid ale prochází vývojem a už dávno ho nereprezentuje jen kbelík, hadr a smeták. Symbolem moderního manuálního úklidu je sofistikovaný mopovací systém a také dobře vybavený úklidový vozík.

čtěte více

Chemické prostředky pro úklid a údržbu podlah

Aktualizováno 2018-08-30 07:42:36

O čistotě podlahy rozhoduje z velké míry i kvalita a správné použití chemických čisticích prostředků. Ne každý prostředek se hodí na každý čištěný povrch.

Úklidoví pracovníci mají dnes k dispozici nepřeberné množství pomůcek a účinných čisticích prostředků. Zároveň se ale setkávají s různorodými typy povrchů. A každý z nich vyžaduje trochu jinou péči. Při používání čisticích prostředků bez potřebných znalostí se pak snadno může stát, že zvolený prostředek povrch sice vyčistí, zároveň ho však také nevratně poškodí. Jak tedy vybrat správný prostředek pro daný typ povrchu?

čtěte více

Ekologické čisticí prostředky pro profesionální použití

Aktualizováno 2018-08-30 07:40:37

Úklid je neodmyslitelně spojený s nasazením chemických čisticích prostředků, které více či méně zatěžují životní prostředí a také zdraví těch, kdo je používají. I proto by při úklidu měli mít ti, kdo uklízejí, i ti, kdo si je na úklidové práce najímají, na mysli i ohledy k životnímu prostředí.

čtěte více

Vysavače pro profesionály

Aktualizováno 2018-12-03 14:56:24

K profesionálnímu úklidu je nutná i profesionální výbava. To platí i pro vysavače. Pokud má vysavač vydržet větší zápřah než při běžném „domácím“ použití, není obyčejný domácí vysavač dobrou volbou. Nejen kvůli svým výkonnostním parametrům, ale i kvůli životnosti. Na to, aby vydržel každodenní zápřah, není zkrátka konstruován.

čtěte více

Stroje a chemie pro extrakční čištění

Aktualizováno 2018-12-03 15:01:16 VIDEO

I s tou nejhlouběji „zažranou“ a odolnou špínou v sedačkách si poradí metoda tzv. extrakčního čištění. Princip je jednoduchý. Je založen na regulovaném proudu teplé vody, kterou čisticí stroj vhání společně s čisticím prostředkem pod přiměřeným tlakem do čištěné látky a následně ji ihned vysává zpět do sběrného zásobníku.

čtěte více

Pomocníci pro důkladné zametání

Aktualizováno 2018-12-03 15:07:25

Při úklidu venkovních ploch se výrazně uplatňují zametací stroje. A to jak v úklidu spadajícím do kategorie „komunál“, tak při úklidu v okolí komerčních objektů či uvnitř komerčních areálů.

čtěte více

Podlahové mycí stroje – pomocníci pro zářivě čisté podlahy

Aktualizováno 2018-12-03 15:32:26

Podlahové mycí stroje patří k typické výbavě úklidových firem. Jejich pořizovací náklady nejsou zrovna nízké. Investice do nich ale výrazně zvýší efektivitu úklidu hladkých podlah v rozlehlých prostorách. V případě podlah, kde se rozloha počítá na stovky či dokonce tisíce metrů, už manuální úklid totiž nepřipadá prakticky v úvahu.

Podlahové mycí stroje obstarávají dvě základní služby. Podlahu umyjí a rovnou i vysuší. Spojují tak v sobě schopnosti jednokotoučových mycích strojů pro drhnutí podlah a vysavačů. K základní výbavě každého podlahového mycího stroje tak patří nádrž na čistou a nádrž na odpadní vodu, diskové nebo válcové kartáče, sací motor a sací lišta.

čtěte více

Jak vybrat správně délku a druh teleskopického pole Unger Hiflo NliteConnect?

Aktualizováno 2018-08-24 13:16:59

Přehlednou tabulku s délkou, typem materiálu a cenou najdeš zde - PDF soubor Unger Hiflo NliteConnect pole a zde vybereš správné  PDF - kartáče a další příslušenství Unger Hiflo NliteConnect. Nebo stáhni kompletní katalog Unger 2017 v českém jazyce.

čtěte více