♠ Jste škola, firma nebo instituce? Zavolejte nám pro nižší ceny na telefon 602 653 310 ♠
logo
kosik

Mikrovlákno QUINTO 5 x Švédská utěrka 40 x 40 cm

Náš kód:100057

5 x mikrovláknová utěrka QUINTO 40 x 40
Podrobný popis
Skladem 10+ ks
Jste firma? Máme pro vás lepší ceny -
132,98 Kčs DPH

26,60 Kč/ks

109,90 Kčbez DPH
Kód:100057
Váha:0.04
EAN:8008240290122
Značka:Quinto

Popis produktu

Švédské utěrky z mikrovlákna o rozměru 40 x 40 cm - velmi výhodný balíček pěti mikrovláknových utěrek QUINTO, které jsou ekologické, jelikož nepotřebujete žádný saponát. Mikrovláknové utěrky QUINTO vynikají svojí dlouhou životností, mají vysokou savost a absorbci nečistot a dají se použít jak suché tak namočené.

Mikrovlákno

Mikrovlákno se na trhu objevilo před několika lety jako takzvané švédské utěrky. Jde v principu o velmi jemná vlákna ( méně než 1 g na 100 km délky ) s průřezem ve tvaru spíše hvězdic apod. Účelem této změny je dosažení ostrého tvaru vláken pro lepší příjem drobných nečistot.

Polyaktivní mikrovlákno - vzniká spojením mikrovlákna, které má již samo o sobě výborné čistící vlastnosti, a speciální polyuretanové pryskyřice, čímž se mění jeho struktura a zvyšuje se jeho účinnost. Tím se z mikrovlákna stane bezkonkurenční čistící prostředek s velmi vysokou odolností proti opotřebení.

Utěrky se vyrábí zpravidla v poměru 20 % - 30 % polyamidu ( PAD ) a 70% - 80% polyesteru ( PES ). Jejich štěpením vzniká jejich výjimečná jemnost a rovněž dochází ke vzniku daného tvaru s množstvím kapilár, které jim dávají jejich zázračné vlastnosti. Díky tomu všemu má mikrovlákno schopnost nasát až 7mi násobek své váhy a stejně tak i vydat. Při ždímání z mikrovlákna odcházejí i nečistoty, což je činí tak výjimečným pomocníkem při úklidu.

Nesmírnou výhodou je schopnost perfektního vyždímání a tím rychlé uschnutí a zamezení množení nežádoucích mikroorganismů. Například z bavlny se dá vyždímat pouze 70% vody a 30% uvnitř stále zůstává a poté se jí zbavuje jen velmi pomalu.

Pomocí mikrovláken jsme schopni provést úklid rychle a efektivně, doslova jedním tahem. Mikrovlákno se stalo fenoménem, který je nezbytnou pomůckou pro úklid.

Důležitá pravidla při používání utěrek a hadrů z mikrovlákna: Mikrovlákno musí být vždy čisté, pohyb pouze jedním směrem ,praní neutrálním mýdlem a dostatečný oplach, možnost prát i v pračkách, ale pozor na znehodnocení aviváží.

Parametry

Počet kusů v balení
5
Šířka cm
40
Délka cm
40
Váha ( g/m2 )
280
Značka
Quinto
Barva
Červená, Modrá, Oranžová, Zelená, Žlutá
Materiál
Mikrovlákno
Použití
Univerzální, Povrchy

Recenze našich zákazníků