♠ Jste škola, firma nebo instituce? Zavolejte nám pro nižší ceny na telefon 602 653 310 ♠
logo
kosik
blog header

Poradna

6 tipů pro dokonale čisté nádobí i myčku

10. října 2018 / Rady a tipy, Nákupní rádci
Také si říkáte, že správně používat myčku zvládne i malé dítě? Z našich zkušeností víme, že tomu tak často není. Pro čisté nádobí totiž nestačí jen zmáčknout knoflík a počkat, až program doběhne. My vám teď poradíme, jak zajistit vždy dokonale čisté i lesklé nádobí a myčku bez zápachu.

 

1. Dávkujte správně mycí prostředek

Dodržujte dávkování mycího prostředku, které najdete na obalu. Pokud budete na pracím prostředku šetřit, riskujete nedostatečně umyté nádobí, u většího množství zase zbytky nerozpuštěného prášku na skleničkách.

2. Nezapomínejte na leštidlo

Že považujete nákup leštidla do myčky za vyhozené peníze? Pak zbystřete. Leštidlo zajistí skleničky bez kapiček a navíc zajistí rychlejší schnutí nádobí. Navíc, pokud máte tvrdou vodu, bez leštidla se neobejdete.

3. Nádobí nesušte

Sušení horkem může na nádobí zanechat nevzhledné fleky a navíc je vcelku neekonomické. Většina moderních myček tak nabízí zrušení závěrečného horkého programu. Po skončení cyklu stačí myčku jen otevřít a nechat nádobí uschnout, navíc díky leštidlu se nemusíte bát kapiček.

4. Myčku nepřecpávejte

Říkáte si, že ještě pár skleniček a talířů tam přece nacpete, tak proč čekat na příště? Netrpělivost se v tomto případě nevyplácí. Výsledkem bude neumyté nádobí plné fleků a zbytků jídla.

5. Žádné dřevo, křišťál ani keramika

Při skládání myčky si dávejte opravdu pozor, co do ní dáváte. Během jednoho mytí si můžete snadno zničit velkou část nádobí. Do myčky tak rozhodně nepatří nic ze dřeva, křišťálu ani keramiky. V myčce není vhodné umývat ani dekorované nádobí. U plastových misek si vždy dopředu zjistěte, jestli jsou do myčky vhodné. Máme pro vás ale malý tahák. Všechno nádobí z měkkého plastu do myčky nepatří.

6. Čistit musíte i myčku

Čisté nádobí ze špinavé a zapáchající myčky těžko vytáhnete. Doporučujeme proto pravidelně čistit filtr, který stačí jen propláchnout horkou vodou. Pro důkladnější čištění doporučujeme myčku párkrát za rok pustit na prázdno s čističem myčky.