♠ Jste škola, firma nebo instituce? Zavolejte nám pro nižší ceny na telefon 602 653 310 ♠
logo
kosik
blog header

Poradna

Mikrovlákno- mikrofiber - moderní a ekologický způsob úklidu

28. srpna 2018 / Recenze produktů

Microfiber - Mikrovlákno to je materiál vzniklý novou technologií skládající se z malých tenkých mikrovláken z nylonu a polyesteru. V úklidu se uplatňuje hlavně v oblasti mikrovlákno utěrek a návleků mopů.
 

Čím jsou mikrovlákna pro nás přínosem? Mají delší životnost – vydrží více pracích cyklů, můžou se používat bez chemie nebo s malým množstvím. Podstatou jejich funkce je objem nebo průměr mikrovlákna. Mikrovlákno je 10x tenčí než hedvábí, 30x než bavlna, 40x než vlna a 100x než lidský vlas. Touto vlastností materiál vyrobený z mikrovlákna, třeba utěrka, získá 40x vetší povrchovou plochu než utěrka z bavlny.
 

Mikrovlákno přilne k čištěnému objektu díky své velikosti, daleko lépe přilne obzvláště pokud jej navlhčíme, čímž zajistí lepší účinnost.
 

Mikrovlákno velmi dobře díky své struktuře váže nečistoty a využívá kapilární efekt, mikrovlákno čistí nejen vrchní vrstvu čištěného povrchu, ale také mikropóry.
 

Mikrovlákno eliminuje až 99% bakteriální mikroflory tím, že zadržuje znečištění uvnitř vláken a nedochází při čištění k jeho roznášení jako v případě bavlny. Materiál mikrovlákna také potlačuje tvorbu mikro organizmů oproti živné půdě bavlny.