Vážení zákazníci, dne 14.6.2024 bude prodejna otevřena do 15:30 hod.
Děkujeme za pochopení.
♠ Jste škola, firma nebo instituce? Zavolejte nám pro nižší ceny na telefon 602 653 310 ♠
logo
kosik
blog header

Poradna

Skvrna na koberci nebo jiném textilu? Žádný problém

28. června 2023 / Rady a tipy

Skvrna na koberci nebo jiném textilu? Žádný problém pro speciální odstraňovač barevně intenzivních skvrn Dr. Schutz Fleck&Weg

Na barevné skvrny od kávy, vína, hořčice, kečupu apod je ideální odstraňovač barevných skvrn z textilí Dr. Schutz Fleck and Weg, který funguje na bázi aktivního kyslíku.

Základní pravidlo je odstranit skvrnu hned jak vznikne a nedrhnout a nerozmazávat,  nýbrž pěkně pečlivě „tupovat“. Je to jeden z produktů, který by doma měli mít všichni. Když někdo šikovný rozlije víno, černý čaj, kávu, upadne mu hořčice, aby mohl ihned zareagovat a jít do akce.

Na co jej použijeme?

Univerzální odstraňovač vodou rozpustných i vodou nerozpustných skvrn z textilních podlahovin. Působí aktivním kyslíkem také proti barevně intenzivním skvrnám jako je červené víno, čaj, ovocné šťávy apod. Je vhodný na odstraňování gumových rýh a rýh od podpatků z elastických podlah, jako je vinyl, LVT, PVC, linoleum a kaučuk.

Jak postupovat?

Fleck&Weg nastříkat na měkký savý hadřík, který nepouští vlákna (např. vhodný hadřík z mikrovlákna), a skvrnu odstraňovat bodovým odtupováním od kraje do středu skvrny. Místo nedřít. Rozpuštěné nečistoty odsát suchou částí hadříku. U odolných skvrn postup popř. zopakovat. Na závěr místo přečistit čistou vodou a povrch dobře vysušit. Na kobercích popř. položit na vyčištěné místo suchý savý hadřík a mírně zatížit, dojde k lepšímu odsátí zbytkové vlhkosti. U elastických podlahovin ošetřených polymerní disperzí na závěr místo vhodným produktem opět ošetřit. Obzvláště odolné skvrny (červené víno, čaj apod.) v návaznosti na odstranění skvrny místo znovu krátce nastříkněte produktem Fleck&Weg a nechejte jej před dočištěním vodou chvilku působit.

A naše doporučení? Neodstraňujte skvrny běžnými domácími čističi například na nádobí. Nedbejte na „babské“ rady. Z malé skvrny si můžete udělat velkou nebo může dojít k migraci skvrny do vlákna koberce a už ji nikdy neodstraníte.

Dr. Schutz Fleck&Weg 0,4 l koupíš zde a Dr. Schutz Fleck&Weg 100 ml koupíš zde

 

Koukněte na super video jak vypadá čištění v praxi?