♠ Jste škola, firma nebo instituce? Zavolejte nám pro nižší ceny na telefon 602 653 310 ♠
logo
kosik
blog header

Poradna

Zahradní vybavení, bez kterého se neobejdete!

31. října 2019 / Nákupní rádci
Krásně upravená zahrada láká k odpočinku i setkání s přáteli. Nezáleží na tom, zda chcete mít zahradu okrasnou, nebo jste nadšený pěstitel. Každá zahrada vyžaduje pravidelnou péči. Šetřete síly a čas, pomůže vám správné zahradní vybavení.  

Jaké zahradnické nářadí by vám nemělo chybět?

Záleží samozřejmě na velikosti a typu zahrady, ale základ by měl vlastnit každý

zahradník. Ten tvoří hrábě, rýč, lopata, motyčka, sekera a zahradnické nůžky. Pokud si budete sami i prořezávat stromy, připište na seznam i pilku. Majitelé živých plotů určitě uvítají teleskopické nůžky, které jsou lehké a snadno se s nimi provádí střih keřů.

Při výběru rýče jistě narazíte na různé typy zakončení. Jaký ovšem zvolit? Rýč se zaobleným ostřím je ideální především do lehkých půd. Při vyrývání stromů a keřů se vám bude nejlépe pracovat s rýčem, který má rovné zakončení. A rýč se špičatým zakončením je skvělým pomocníkem pro kamenité a jílovité půdy.

Kvalitní zahradnické nářadí vám vydrží celý život, proto při nákupu nešetřete za každou cenu. Jak o nářadí pečovat? Po skončení práce ho vždy otřete a ukliďte na suché místo, ideálně do garáže nebo kůlny.

Z kompostování se stává trend

Víte, že přibližně 40 % obsahu popelnic na směsný odpad tvoří bioodpad? Zcela zbytečně končí na skládkách nebo ve spalovnách. Bioodpad vám přitom dokáže pomoci k hezčím květinám i vyšší úrodě. Pokud máte zahradu, neváhejte a založte si vlastní kompost.

Kam ho umístit? Vyberte takový kout zahrady, kde je většinu dne polostín. Pokud na kompost bude svítit přímé slunce, bude vysychat a proces rozkladu se zpomalí. Důležité také je, aby kompostovaný materiál měl kontakt s půdou, takže nepoužívejte na dno žádnou folii.

Můžete si pořídit nebo vyrobit jednoduchý dřevěný kompostér, nebo zvolit plastový. Urychlovač kompostu obsahuje speciální bakterie, které zkrátí dobu zrání až na polovinu a redukují nepříjemný zápach.

A co všechno do kompostu patří?

  • zbytky z ovoce a zeleniny
  • kávová sedlina, sypaný čaj a u některých značek lze kompostovat i čajové sáčky
  • kůra citrusových plodů (v malém množství)
  • hnědá lepenka a novinový papír (v malém množství)
  • skořápky z vajíček
  • trus malých zvířat
  • zvadlé květiny, listí a nalámané větve
  • drnové řezy (v malém množství)
  • dřevitá vlna, třísky nebo piliny (v malém množství)

Zapomeňte na těžké konve

Zahradu můžete zalévat konví, ale pokud vlastníte velké množství záhonů nebo toužíte po udržovaném anglickém trávníku, pořiďte si určitě zahradní hadici. V sekci Zahrada si vyberete z různých délek hadic i typů trysek. Zalévání zahrady se díky správnému vybavení stane vaší oblíbenou částí dne.

Produkty k článku

Kód:4288