♠ Jste škola, firma nebo instituce? Zavolejte nám pro nižší ceny na telefon 602 653 310 ♠
logo
kosik
blog header

Poradna

Jak umýt okna rychle a bez šmouh

17. září 2018 / Rady a tipy

 

Počasí je ukazatelem

Než se vrhnete do mytí oken, zamyslete se nad venkovní teplotou. Okna není vhodné umývat v mrazech, kdy jdou voda se saponátem špatně setřít a špíně se chce dolů podstatně méně. Navíc hrozí, že zbytečně nastydnete. A tak, pokud venku panuje ladovská zima, zapomeňte na mytí oken těsně před Štědrým dnem. Stejně tak není vhodné pustit se do cídění oken uprostřed parného léta. Saponát vám okamžitě zaschne a okna budou téměř nevyleštitelná.

 

Začněte okolím

Před samotným umýváním odkliďte všechny věci z parapetů. Květiny, sošky i další dekorace musí pryč. Stejně tak záclony a závěsy, ty můžete dát mezitím vyprat. Pokud máte vše připravené, můžete začít. Nejdřív doporučujeme očistit zdi od pavučin a prachu, třeba vysavačem. Další zastávkou by mělo být omytí garnýže a parapetu, na to vám bude stačit mýdlová voda. Posledním krokem bude vyčištění žaluzií a rolet, jak na to se dočtete v našem návodu.

Nejšpinavější umyjte první

Ze všeho nejdřív umyjte rámy oken a kliky, ty bývají nejšpinavější. Na mytí oken, rámů ani klik určitě není vhodné používat abrazivní prostředky. Na umytí rámů a klik použijte spíš jemný saponát, tím je zbavíte nečistot i mastnoty a neponičíte povrch. Po umytí rámů a okolí vyměňte vodu a začněte se samotným umýváním oken.

Dokonale čistá okna bez šmouh

Umýt okna tak, aby na nich nezůstaly žádné šmouhy, není žádná věda. Nejprve okna pečlivě umyjte z obou stran za pomocí tzv. „rozmýváku“. Jde o návlek na stěrku s hustým chlupem, který z oken odstraní hrubé nečistoty. Naneste na něj přípravek na mytí oken a krouživými pohyby jej roztírejte po okně. Pokud se vám podařilo odstranit všechny nečistoty, stáhněte zbytek čisticího přípravku za pomoci gumové stěrky na okna. Na závěr stačí okna jen vyleštit utěrkou z mikrovlákna.

Produkty k článku

Kód:ES350

Kód:EN450

Kód:OEON350

Kód:MC450

Kód:VC112010098

Kód:VC110005599

Kód:FR100

Kód:VBDOK007598