Vážení zákazníci, dne 14.6.2024 bude prodejna otevřena do 15:30 hod.
Děkujeme za pochopení.
♠ Jste škola, firma nebo instituce? Zavolejte nám pro nižší ceny na telefon 602 653 310 ♠
logo
kosik
blog header

Poradna

Jak chránit betonovou dlažbu před skvrnami a znečištěním?

Betonové dlažby mohou být znečištěny různými běžnými znečišťujícími látkami. Zde jsou nejčastější typy znečištění, které ovlivňují betonové dlažby:

beton_znecisteni.png
  • Skvrny od oleje a mastnoty: Tyto skvrny často způsobují vozidla, kterým unikají olej nebo mastnota, což může prosakovat do porézního povrchu betonu a vést k tmavým, obtížně odstranitelným skvrnám.
  • Organické skvrny: Listy, tráva, květiny a další organická hmota se mohou rozkládat na povrchu a zanechávat za sebou třísloviny a jiné pigmenty, které způsobují zabarvení.
  • Skvrny od rzi: Rez může vznikat z kovových předmětů ponechaných na dlažbě nebo z blízkých konstrukcí. Voda, která přináší částice železa, může také přispět k rezavění.
  • Mech, řasy a lišejníky: Tyto organismy mohou růst ve vlhkých a zastíněných oblastech a zanechávat zelené nebo černé skvrny na povrchu betonu. To nejen vypadá nevzhledně, ale může také způsobit kluzkost dlažby.
  • Špína a bláto: Obecný pohyb pěších osob, stejně jako vítr a déšť, mohou na povrch nanést špínu a bláto, což vede k matnému a špinavému vzhledu.
  • Skvrny od jídla a nápojů: Běžné v oblastech s venkovním stravováním nebo trhy, rozlití jídla a nápojů může zanechávat různé skvrny a zbytky.
  • Výkvět: To je bílá, práškovitá látka, která se může objevit na povrchu betonu v důsledku prosakování vody skrz materiál a přinášení rozpustných solí na povrch.
  • Barva a graffiti: Náhodné rozlití barvy nebo úmyslné graffiti mohou zanechat nevzhledné stopy, které se často těžko odstraňují.
  • Žvýkačka: Odhozené žvýkačky se mohou přichytit na povrch a stát se lepivou, těžko odstranitelnou skvrnou.


Abyste se vyhnuli těmto nečistotám, používejte tyto produkty:

Finalit No. 21S Plnič pórů
Zpevňující penetrace a základní ochrana betonu: Finalit No. 21S Plnič pórů (ředit s vodou v poměru 1:2) Speciální penetrace na vodní bázi. Mimořádně kvalitně zpevňuje povrch betonu a nabízí základní ochranu před skvrnami a znečištěním. Je ideální také jako příprava před pokládáním dlaždic a před spárováním podlah. Tvoří hloubkový základ a spojovací můstek pro beton.

Finalit No. 20 Horká impregnace
Finální impregnace a dlouhodobá ochrana betonu: Finalit No. 20 Horká impregnace. Tato TOP impregnace z kuchyně Finalit® nabízí dlouhodobou ochranu proti skvrnám a znečištění také u silně namáhaných ploch. Životnost na podlahách až 10 let, na fasádách až 20 let. Impregnace je paropropustná, nechává materiál „dýchat“. Je vysoce odolná vůči UV záření, posypové soli a chlóru. Vytváří proti graffiti odolný ochranný film. Je použitelná pro interiéry i exteriéry! Testováno experimentálním a výzkumným ústavem MA 39 ve Vídni.
TIP: Jako ekvivalent pro betonové povrchy je možné použít také další produkty, jako např. Finalit No. 22 Ochranná impregnace nebo Finalit No. 25 Premium impregnace.

Pravidelná údržba a správné čistící techniky mohou pomoci zmírnit tyto problémy a udržet betonové dlažby čisté a dobře udržované.

Produkty k článku

Kód:46021S01

Kód:46020001

Kód:46022001

Kód:46025001