Vážení zákazníci, ve dnech 27.12. a 31.12. bude prodejna uzavřena. Děkujeme za pochopení.
♠ Jste škola, firma nebo instituce? Zavolejte nám pro nižší ceny na telefon 602 653 310 ♠
logo
kosik
blog header

Poradna

Jak efektivně vyčistit koberec?

Efektivní metody, jak vyčistit koberec v domácích podmínkách.


Čištění koberců může být někdy opravdovou výzvou, ale za ta léta se objevilo několik účinných postupů, které pomáhají udržet domov čistý a svěží. Především je důležité jednat rychle, když se na koberci objeví skvrna. Navíc pravidelná údržba může prodloužit životnost vašeho koberce.
clanek_cisteni_kobercu-(2).png
Nejprve se zaměříme na pravidelné vysávání. Doporučujeme vysavač s kvalitním filtrem, který dokáže odstranit prach a nečistoty z hloubky vláken. 

Když přijde na odstranění skvrn, osvědčila se kombinace jedlé sody a octa. Pokud například rozlijeme kávu, okamžitě posypeme místo jedlou sodou, která absorbuje vlhkost. Poté nastříkáme směs vody a octa v poměru 1:1 a jemně otřeme čistým hadříkem. Tato metoda je nejen účinná, ale také šetrná k životnímu prostředí.

Pro občasné hloubkové čištění použijeme a doporučujeme extrakční čistič na koberce Sabrina. Voda dokáže proniknout hluboko do vláken a odstranit i odolné nečistoty. V kombinaci se speciálním přípravkem Cleamen 131 na strojní čištění koberců dokáže zázraky.

Samozřejmě jsou situace, kdy domácí metody nestačí. V takových případech sáhneme po profesionálních čisticích prostředcích. Důležité je vybírat produkty vhodné pro typ vašeho koberce. Na trhu je mnoho možností, ale nám se osvědčil Tepur čisticí prášek na koberce  pro ruční čištění, který je účinný a zároveň šetrný.

Zvláštní kapitolou jsou koberce z přírodních vláken (např. vlna) .Třeba tzv. perské koberce . Ty vyžadují speciální péči. Nesmí se čistit na vlhko extrakčně ale jen suchou metodou nebo chemicky. V domácích podmínkách můžete použít speciální Dr. Schutz suchou čisticí pěnu, která se šetrně zapraví do koberce kartáčem a poté se vysaje.

Na závěr bychom rádi zmínili několik preventivních opatření. Umístění rohoží před vstupem do místnosti může výrazně snížit množství nečistot, které se dostanou na koberec. Dále je dobré pravidelně měnit uspořádání nábytku, aby se zabránilo trvalému otlačení vláken.

Tip na závěr: Pokud si nejste jisti, jaký postup nebo prostředek použít, vždy jej nejprve vyzkoušejte na malém, nenápadném místě koberce. Tak předejdete možnému poškození či nežádoucím změnám barvy.

Pro další užitečné rady se mrkněte na další články v naší poradně.

Produkty k článku

Kód:P00462

Kód:P00526

Kód:VC131010098

Kód:sabrina

Kód:10258

Kód:1012040007